İzmirli taksicilerden Ankara'daki UBER'e tepki

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, UBER uygulamasının İstanbul'dan sonra Ankara'da da hizmet vermeye başlamasına tepki gösterdi.

İzmirli taksicilerden Ankara'daki UBER'e tepki


Anık, "Esnafın kazancına göz diken, kazanılmış haklarımızı elimizden almaya kalkan uluslararası rant çevrelerinin uzantısı bu firmaya ilk gün olduğu gibi bugün de karşıyız" dedi

Türkiye'de giderek yaygınlaşan küresel taksi çağırma uygulaması UBER'in İstanbul'dan sonra Ankara'da da hizmet vermeye başlamasına İzmir'den tepki geldi. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, "Esnafın kazancına göz diken bu firmaya karşı tepkimizi sergiliyoruz. Kazanılmış haklarımızı elimizden almaya kalkan uluslararası rant çevrelerinin uzantısı olan bu firmaya karşıyız. Haklı mücadele veren İstanbullu ve Ankaralı meslektaşlarımızın yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu firma birçok ülkede yasaklanırken, ülkemizde bir mahkeme kararının ardından yeniden faaliyete başladı. Buna daha fazla izin verilmemesi için çağrıda bulunuyoruz” dedi.

"ENTAKSİ İZMİR İLE İLKİ BAŞARDIK"

Celil Anık, İzmir'de dijital taksicilik sistemine geçmelerinin öneminin her geçen gün daha çok anlaşıldığını ifade ederek şunları şöyledi:

“Bu şirket ülkemizde ilk ortaya çıktığında ‘tepki vermek yetmez, günün koşullarına göre kendimizi yenileyerek rekabet edebiliriz’ demiştik. Bu düşüncemizi EnTaksi İzmir ile hayata geçirdik. 2020’nin ilk günlerinde hizmete sunduğumuz ve şu an İzmir’deki tüm taksilerde uygulamada olan internetten taksi çağırma sistemimiz tüm Türkiye’ye örnek gösteriliyor, büyük memnuniyet topluyor. Bir ilk olan EnTaksi İzmir ile ne kadar doğru ve yerinde bir iş yaptığımızı son yaşananlar gösteriyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası olarak biz üzerimize düşeni yaptık, esnafımız da EnTaksi İzmir’e sahip çıkarak üzerine düşeni yapıyor.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER