Kartal'da spor eğitimleri başlıyor

Kartal Belediyesi, çocukların ve gençlerin farklı branşlarda spor eğitimi almalarını sağlamak amacıyla ilçede spor eğitimlerine başlıyor.

Kartal'da spor eğitimleri başlıyor

Çocukların ve gençlerin spor faaliyetleri ile gelişimlerine destek olmak amacıyla düzenlenen eğitimlerde; 8-13 yaş arası çocuklara, tenis, voleybol, basketbol, masa tenisi ve triatlon eğitimleri verilecek. Ayrıca 6-12 yaş arası çocuklara yüzme, 6-9 yaş arası çocuklara cimnastik, 9-16 yaş arası çocuklara da halk oyunları eğitimleri verilecek.

Kartal Belediyesi tarafından verilecek olan spor eğitimlerinin kayıt başvuruları 18-28 Şubat 2022 tarihleri arasında www.kartal.bel.tr üzerinden yapılabilecek. 3 ayrı dönemde düzenlenecek olan spor eğitimleri; 1. Dönem 5-27 Mart, 2. Dönem 2-30 Nisan, 3. Dönem 1-29 Mayıs olmak üzere verilecek.  

“ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN FİZİKSEL VE SOSYAL GELİŞİMLERİNE DESTEK OLACAĞIZ”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sporun özellikle çocuklar ve gençler üzerindeki önemine vurgu yaparak, “Çocuklar ve gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine destek olmak amacıyla spor eğitimlerine başlıyoruz. Erken yaşta çocuklarımızı sporla buluşturmak ve onlara sağlıklı bir yaşamda sporun önemine dikkat çekmek amacıyla 8 ayrı branşta eğitimlerimizi vereceğiz. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitimlere başvuru yapmaları için davet ediyorum. Kartal’da çocukların ve gençlerin sporun farklı alanlarında aktif bir şekilde yer alacakları çalışmalara da yer vermeye devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2022, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER