Fatma Girik'in adı Bodrum'da yaşatılacak

Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısı, Konacık Mahallesi'ndeki Herodot Merkezi’nde Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın başkanlığında gerçekleşti.

Fatma Girik'in adı Bodrum'da yaşatılacak

Bodrum Belediyesi, 2022 yılı Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısında, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Yeşilçam'ın unutulmaz yıldızı Fatma Girik'in isminin bir parka ve sokağa verilmesini kararlaştırdı. 


9 gündem maddesi ile toplanan Belediye Meclisi’ne önerge olarak sunulan Fatma Girik'in isminin parka ve sokağa verilmesi oybirliği ile kabul edilerek gündeme eklendi.

Meclis gündeminde yer alan maddeler tek tek görüşülüp oylandıktan sonra Fatma Girik’in bir park ve sokağa isminin verilmesi görüşüldü.

Bodrum Belediye Meclisi, Yeşilçam’ın unutulmaz sanatçısı Fatma Girik’in ismini Bodrum’da yaşatmak amacıyla, yaşadığı mahalle olan Torba Mahallesi’ndeki İnönü Caddesi üzerinde bulunan park ile yanı başındaki 3015 numaralı sokağa “Fatma Girik” isminin verilmesini oybirliğiyle kabul etti.

Bodrum Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan meclis toplantısında, gündemle ilgili ayrıca 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18/p maddesi doğrultusunda, Eskişehir İli Tepebaşı Belediyesi ile kardeş şehir olunması talebi de oyçokluğuyla kabul edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER