230 milyon TL SYDV' lere aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün yaptığı yazılı açıklamada, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için çalışmaların devam ettiğini, bu doğrultuda destekleri vatandaşlarla buluşturmayı sürdürdüklerini bildirdi.

230 milyon TL  SYDV' lere aktarıldı

Bakan  Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için oluşturulan 450 milyon TL’lik ek kaynağın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’nin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına (SYDV) aktarıldığını açıkladı.

 Bu amaçla oluşturulan ek kaynağın vatandaşların taleplerinin karşılanması noktasında kullanıma hazır olduğunu belirten Bakan Yanık'ın açıklaması şöyle:

“Ocak ve şubat aylarına ilişkin hazırladığımız 450 milyon TL’lik ek kaynağın ilk kısmı olan 220 milyon TL’yi geçtiğimiz ay SYDV’lerimize göndermiştik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için hazırladığımız ek kaynağımızın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’yi de SYDV’lerimize aktardık.

SYDV’lere her ay düzenli olarak kaynak aktarıyoruz. Vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarımızı ulaştırıyoruz. İki periyotta aktardığımız bu 450 milyon TL’lik ek kaynak ile önceliğimiz kış aylarında ihtiyaçların karşılanması olacak.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2022, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER